חלב הנאקות של מחלבת כמלה הוא היחידי בישראל שמיוצר בפיקוח משרד החקלאות ועל פי הנחיות משרד הבריאות

חלב הנאקות ידוע זה אלפי שנים בקרב הנוודים במדבריות ערב ואפריקה כבעל סגולות בריאותיות יוצאות דופן, כמחזק טבעי של מערכות הגוף וכמגביר ומעורר אנרגיה. 

חוות כמלה הצליחה ללכוד את הידע העתיק בבקבוק ולקבל לראשונה את אישור משרד הבריאות לייצר ולשווק חלב נאקות. כעת ניתן לצרוך את המוצר וליהנות משלל היתרונות הבריאותיים שלו.

תהליך הייצור

trtrt1

החווה

חוות כמלה הוקמה בשנת 2003 בנגב המערבי, בקרבת שמורת נחל הבשור.  החווה הינה חווה חקלאית אקולוגית, המתמחה בייצור חלב נאקות בשיטות מתקדמות ובתנאיים היגיניים. החווה מנוהלת ע"י מושבי הסביבה.

3

תהליך הייצור

החליבה מתבצעת ע"י מכונת חליבה, לפני התהליך מחוטאים היטב עטיני הנאקה. קיים דגש רב על חליבה היגיינית, ללא מגע יד: עטיני הנאקה באות במגע עם מכונת החליבה בלבד, החלב עובר לכד חליבה וממנו לבקבוקים דרך מסננת דקה.

rtr1

החלב

חלב הנאקות של כמלה הוא היחיד בישראל שמפוקח על ידי השירותים הווטרינרים של משרד החקלאות ועומד בתקן יצור המזון המחמיר HACCP בהנחיית משרד הבריאות ובאישורו.

למה כמלה?

333

בגלל הניסיון

בעלי החווה מגדלים נאקות זה 13 שנה, ביחס אנושי, בתנאי חירות ובפיקוח השירותים הווטרינריים של משרד החקלאות. לצורך ייצור חלב הנאקות, הבכרים הרכים אינם מופרדים מאמותיהם, וייצור החלב אינו בא על חשבון תזונתו של הבכר הצעיר, בניגוד לחלב פרה.

111

בגלל האחריות

חוות כמלה היא היחידה בשוק ייצור חלב הנאקות שקיבלה אישור ממשרד הבריאות וממשרד החקלאות למכירת חלב נאקות, והיא פועלת על פי תקן ייצור המזון המחמיר HACCP. החלב של חוות כמלה הוא היחידי שמאושר למכירה כמזון וכחומר גלם לתעשיית הקוסמטיקה בישראל.

222

בגלל הקרבה לטבע

מקור החלב של מחלבת כמלה הוא בחוות הגמלים האקולוגית כמלה שנמצאת ליד מושב עין הבשור. החווה ידידותית לסביבה, צורכת את האנרגיה הדרושה לה מן השמש ובעבודות החווה משולבים נערים בסיכון ובני קיבוצים ומושבים מחבל הבשור.