חלב הנאקות של מחלבת כמלה הוא היחידי בישראל שמיוצר בפיקוח משרד החקלאות ועל פי הנחיות משרד הבריאות

חלב הנאקות ידוע זה אלפי שנים בקרב הנוודים במדבריות ערב ואפריקה כבעל סגולות בריאותיות יוצאות דופן, כמחזק טבעי של מערכות הגוף וכמגביר ומעורר אנרגיה. 

חוות כמלה הצליחה ללכוד את הידע העתיק בבקבוק ולקבל לראשונה את אישור משרד הבריאות לייצר ולשווק חלב נאקות. כעת ניתן לצרוך את המוצר וליהנות משלל היתרונות הבריאותיים שלו.

תהליך הייצור

l 1

החווה

חוות כמלה הוקמה בשנת 2003 בנגב המערבי, בקרבת שמורת נחל הבשור.  החווה הינה חווה חקלאית אקולוגית, המתמחה בחקלאות מדברית בת- קיימא. נאקות החווה חיות בתנאי חופש מרביים בצמוד לבכרים. החווה ייחודית ברמה עולמית ומהווה מודל לחווה אקולוגית שלא דורשת תשתית ייחודית. החווה מנוהלת ע"י בני מושבים וקיבוצים מחבל אשכול

3

תהליך הייצור

כל התהליך נעשה בהתאם להנחיות משרד הבריאות ותחת פיקוחו. תהליך החליבה היגייני ומוקפד, ללא מגע יד אדם. בתחילת התהליך מחוטאים היטב עטיני הנאקה. החליבה מבצעת באמצעות מכונת החליבה ייחודית שפותחה בחוות כמלה. החלב מועבר לכד חליבה ומשם בקירור אל המחלבה, בה החלב מפוסטר ומבוקבק לבקבוקים. החלב מוקפא לטמפרטורה של 20- מעלות.

rtr1

החלב

חלב הנאקות של כמלה הוא היחיד בישראל שמפוקח על ידי השירותים הווטרינרים של משרד החקלאות ועומד בתקן יצור המזון המחמיר HACCP בהנחיית משרד הבריאות ובאישורו. החלב עשיר במינרלים ( ברזל, סידן מגנזיום אבץ ועוד), חומצות שומן חיוניות (אומגה 3 ואחרות) וחלבונים המחזקים את מערכת החיסון.

למה כמלה?

333

בגלל הניסיון

בעלי החווה מגדלים נאקות למעלה מ 25 שנים, ביחס אנושי, בתנאי חירות ובפיקוח השירותים הווטרינריים של משרד החקלאות. לצורך ייצור חלב הנאקות, הבכרים הרכים אינם מופרדים מאמותיהם, וייצור החלב אינו בא על חשבון תזונתו של הבכר הצעיר, בניגוד לחלב פרה.

111

בגלל האחריות

חוות כמלה היא היחידה בשוק ייצור חלב הנאקות שקיבלה אישור ממשרד הבריאות וממשרד החקלאות למכירת חלב נאקות, והיא פועלת על פי תקן ייצור המזון המחמיר HACCP. החלב של חוות כמלה הוא היחידי שמאושר למכירה כמזון וכחומר גלם לתעשיית הקוסמטיקה בישראל.

222

בגלל הקרבה לטבע

מקור החלב של מחלבת כמלה הוא בחוות הגמלים האקולוגית כמלה שנמצאת ליד מושב עין הבשור. החווה מיישמת שיטות חקלאות מדברית בת-קימא שפותחו על ידי בעלי החווה., צורכת אנרגיה ירוקה. נאקות החווה - נאקות חופש. הן רועות במרעה טבעי בתחומי החווה ובשמורת נחל הבשור.